Drewniana mapa świata 3D – pomysł na podróżniczy prezent od Losokawood

by Karolina Grychtoł

Drewniana mapa świata Losokawood

Przyznam się bez bicia, ale taka drewniana mapa na ścianę chodziła nam po głowie już dobre parę lat. Gdy wkręciliśmy się na dobre w podróże, a jeszcze wtedy nie mieszkaliśmy razem, snuliśmy marzenia o tym, jak wyglądałoby nasze wspólne gniazdko. Choć nie we wszystkim byliśmy zgodni, tak co do jednego oboje byliśmy pewni. Chcemy mieć na ścianie mapę świata! Nie kręciły nas żadne globusy na biurku, plakatowe kolorowe mapy, na których każdy kraj to inny kolor. To miałaby być prosta, ale stylowa dekoracja. I udało się! Nasza ściana długo pozostawała pusta, czekająca na „to coś”, coś, co idealnie będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami. I tadam! Mamy to, dzięki firmie Losokawood 🙂 

*wpis powstał we współpracy z firmą Losokawood

link do strony Losokawood

Nie trzeba lecieć do sąsiada z góry po wiertarkę! Czyli co zawiera zestaw i czy to wystarczy?

Odbieracie od kuriera mapę, jaracie się, że JUŻ PRZYSZŁA, najchętniej rzucilibyście wszystko, by już ją zmontować, a tu… Okazuje się, że w sumie nie macie niezbędnych narzędzi, by to zrobić. Słabo, co nie? Na szczęście to zupełnie fikcyjna sytuacja, bo razem z mapą otrzymujecie wszystkie niezbędne do zmontowania mapy narzędzia. Jeśli ktoś z Was już przecierał ze stresu pot z czoła, bo już widział konieczność dzwonienia do sąsiada spod „piątki” z prośbą, by kolejny raz coś pożyczył. A wy dalej nie oddaliście tych kabli do akumulatora, to może odetchnąć z ulgą. Wszystko, co niezbędne znajdziecie w zestawie razem z mapą 🙂 PS żadna wiertarka nikomu na nic się przy mapie nie przyda 🙂

Oto zawartość zestawu:

 • mapa świata na ścianę 3D podzieloną na kilka części – bez tego nie ruszycie 😀
 • około 50 wysp – bywa, że niektóre są bardzo małe, więc pilnujcie, by pies/kot/dziecko się do tego nie dorwało
 • kompas z literami
 • statki, samoloty, delfiny – te samoloty to według nas sztosik
 • papierowy szablon 1:1 do naklejenia na ścianę – dzięki niemu macie pewność, że mapę przykleicie równo i przykleicie elementy w odpowiednich miejscach (no chyba że bardzo się postaracie:D)
 • taśma dwustronna 3M służąca do przyklejenia elementów mapy
 • taśma malarska, centymetr i nóż techniczny
 • 10 sztuk drewnianych pinezek w zestawie z klejem (jeśli potrzebujecie więcej, można dokupić)
 • instrukcja montażu.

Nawet ja bym to ogarnął! Czyli słów kilka o montażu

Montaż przywołuje w Was nieprzyjemne wspomnienia, gdy użeraliście się ze złożeniem szafy (wstaw cokolwiek), która na zdjęciu wyglądała na całkiem prostą. A do tego, sprzedawca w sklepie mówił, że „panie, toż to 5 minut roboty!”. Po tych nieciekawych doświadczeniach, wy finalnie po 110 godzinach i 13 minutach nerwów, mówicie sobie: „Nigdy więcej nie montujemy nic sami!”

Uspokajamy – ta mapa to będzie dla Was przyjemność!

– mówię to ja, 26-letnia dziewczyna, która na pytanie Dawida „Możesz mi tu pomóc to przykręcić?”, ucieka do kuchni przypominając sobie, że ma ryż na gazie. 😀

Po pierwsze i najważniejsze, w montowaniu mapy nie ma nic skomplikowanego. Serio, każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Widzieliśmy wiele zdjęć z montażu, gdzie w proces była zaangażowana cała rodzina, łącznie z małymi bąblami 🙂 Poza tym, dostajecie w zestawie krótką instrukcję z obrazkami – no nie ma szans, żeby coś zepsuć 🙂

Proces montażu w kilku słowach:

 1. Mocujemy za pomocą taśmy malarskiej papierowy szablon na ścianę (przyda się centymetr, żeby wszystko było ładnie i równiutko:).
 2. Po tej chwilowej gimnastyce, znajdujemy sobie wygodne miejsce ( nas to był stół) i zabieramy się za obklejanie wszystkich elementów taśmą 3M* .
 3. Teraz czeka nas tylko zabawa w przyklejanie elementów na ścianę.
 4. Jak już wszystko dokleimy, odklejamy ostrożnie szablon ze ściany (może się jeszcze przydać, gdy będziemy chcieli zdemontować mapę i przykleić ją gdzie indziej).
 5. Siadamy i podziwiamy nasze dzieło 🙂

*Ta taśma  sprawdzi się na ścianach zarówno pomalowanych, jak i takich, na której znajduje się tapeta. W przypadku innych powierzchni warto pomyśleć nad klejem montażowym (np. Pattex).

Do koloru do wyboru! Czyli o możliwości dopasowania mapy
pod siebie

 • To, co chyba najbardziej podobało mi się na etapie zamawiania mapy, to to, że mogliśmy sobie wybrać kolor, który nam się najbardziej podobał. Do wyboru jest 18 wzorów kolorystycznych, więc śmiem stwierdzić, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie TEN SWÓJ kolor. 
 • Poza kolorem wybieracie sobie również rozmiar mapy – do wyboru są 3 (120×75 cm, 160×100 cm, 210×130 cm) . Więc spokojnie! Kupno mapy nie musi wiązać się z rozglądaniem się za nowym większym mieszkaniem, albo pozbywaniem się ramek z rodzinnymi zdjęciami 😀 Wszystko ładnie możecie dopasować pod siebie. 
 • Macie męża, dziewczynę, żonę, kota, który jest obcokrajowcem? A może chcecie podszkolić się z języków? I tutaj będziecie usatysfakcjonowani:) Nazwy geograficzne możecie mieć w 4 różnych językach: polski, angielski, hiszpański i niemiecki.
 • Mapa może zawierać nazwy państw, stolic, stanów (USA), ale nie musi. Jest to kolejna rzecz, o której sami decydujecie. My wybraliśmy opcję z nazwami państw, choć nie powiem, kusiły nas również nazwy stanów. Wszystko przez sentyment do naszego amerykańskiego tripa sprzed 3 lat. Może kiedyś w napływie wspomnień sami je sobie dopiszemy (niee, to nie jest dobry pomysł:D).
 • I last but not least. Co by to była za frajda, gdyby nie można było sobie pozaznaczać odwiedzonych miejsc, lub miejsc, które jeszcze przed nami? Jak dla nas, pinezki, bo o nich mowa, są dla nas takim „must” przy mapie. Choć przy montażu mieliśmy sporo zabawy, tak jeszcze więcej frajdy sprawiło nam naklejanie czerwonych punkcików w miejsca, w których już byliśmy. Śmiejemy się, że jak tak dalej pójdzie z naszymi podróżami, to będziemy musieli kupić jeszcze jedną mapę :D.
 • Tutaj znajdziecie konfigurator, w którym możecie zaprojektować swoją mapę :).

Dajemy 5/5 za :

 • Drewniana mapa na ścianę Losokawood od początku do końca jest produkowana w Polsce – warto promować swoje!
 • Wykonana jest z brzozy – drewno pokryte jest impregnatem na bazie wody – mapa jest bezpieczna dla alergików i  bezwonna.
 • Dzięki ilości 3 warstw uzyskuje się piękny efekt 3D – bez konieczności zakładania kinowych okularów :D.
 • Każdy detal jest wykonany bardzo starannie, napisy są równiutkie, a kolory świetnie ze sobą współgrają.
 • Mapa NIE jest jednorazowa – możemy ją zdemontować przy użyciu suszarki do włosów  (należy podgrzać taśmę, na której przykleiliśmy mapę).

You may also like

1 comment

idiabetyk 16 lutego 2022 - 12:49

Ta mapa jest świetna. Muszę swoja zakupić, bo już mam trochę miejsc do dodania na mapę.

Reply

Leave a Comment