Ile kosztuje tydzień w Dubaju? – kosztorys

by Dawid Świętochowski

Słyszysz od znajomych “ lecimy w tym roku do Dubaju” i myślisz sobie, “Skąd oni mają kasę na TAKIE wyjazdy…” . Przecież to tak daleko, inny kontynent, no i… Toż to wszystko kosztuje! Czy aby na pewno tak jest? Otóż nie 🙂 W tym wpisie przedstawimy Wam ile kosztuje tydzień w Dubaju bez żadnej ściemy. Krótko i na temat:)

1. KOSZTY PRZED WYJAZDEM:

1.LOTY :  785ZŁ /os. (więcej na ten temat pisaliśmy we wpisie  DUBAJ PRAKTYCZNE INFORMACJE

2. DOJAZD DO PORTU LOTNICZEGO W KRAKOWIE (bilet Unibus Kraków-Katowice/ pociąg Kraków Główny-Kraków Airport  w dwie strony) :  15×2+4,41×2= 38,80zł/os.

3. NOCLEGI:

My niezmiennie od kilku lat do wyszukiwania noclegów wykorzystujemy strony BOOKING (kod zniżkowy) oraz Airbnb (100 zł dla Ciebie). Podczas tego wyjazdu zdecydowaliśmy się na “ofertę dnia” na Bookingu. Zależało nam na hotelu znajdującym się blisko centrum, dlatego cena była wyższa aniżeli w hotelach zlokalizowanych trochę dalej.

Ceny za pokój dwuosobowy na 7 dni zaczynają się od około 900-1000zł . Zazwyczaj takie hotele/mieszkania znajdują się daleko od centrum, dlatego ważne jest, aby sprawdzić wcześniej połączenia komunikacyjne do interesujących nas miejsc.

Wybrany przez nas hotel zachęcił nas swą jakże kuszącą ceną :
1225zł/7 nocy za cztery gwiazdki.
Zaaferowani “super okazją” nie doczytaliśmy o opłatach niewliczonych w cenę w wysokości 409zł… finalnie zamiast 1225zł zapłaciliśmy: 1634zł (noclegi + dodatkowe opłaty) +54zł  (przewalutowanie)+ 128zł (podatek zapłacony już na miejscu) =
1816 zł/2 os. –> 908zł / os.

2. KOSZTY PODCZAS WYJAZDU

Budżet jaki założyliśmy sobie na resztę wydatków ( jedzenie, transport, atrakcje) wynosił : 1000zł ( na karcie Revolut) oraz 200 $ (ok. 822zł) w gotówce ( które wymieniliśmy na miejscu na dirhamy),  łącznie: 1822zł./2 os. => 911zł/ os.

Nasz planowany koszt wyjazdu ( łącznie z lotami i noclegami) : 2700zł/os.

 

Czy udało nam się zmieścić w naszym zaplanowanym budżecie? Przekonajmy się 🙂

Zobaczcie nasz TYGODNIOWY PLAN WYJAZDU

 

TRANSPORT:

Po Dubaju poruszaliśmy się komunikacją miejską ( metrem, tramwajem, autobusem). W tym celu wykupiliśmy sobie tygodniowe bilety na wszystkie przejazdy ( w tym metro, autobusy, tramwaje) w wysokości 135 AED/os. (bilet tygodniowy 110AED +opłata za kartę 25AED (z czego 19AED do wykorzystania na bilety).. Niestety nasz bilet tygodniowy nie upoważniał nas do przejazdu na trasie Dubaj-Abu Dhabi, dlatego musieliśmy nabić na nasze elektroniczne karty pojedyncze bilety  (35 AED/os.). Przejazd do Abu Dhabi i z powrotem kosztuje łącznie 50 AED, jednak na karcie mieliśmy jeszcze 19 AED, o których pisaliśmy wyżej, dlatego doładowaliśmy karty po 35 AED.os.  W ósmym dniu musieliśmy sobie dokupić pojedyncze przejazdy, ponieważ bilet tygodniowy był już nieważny (20 AED/os.).

Kilka razy musieliśmy również skorzystać z usług taksówek:

  1. W Abu Dhabi  – ponieważ jazda autobusami zajęłaby nam bardzo dużo czasu, zdecydowaliśmy się na powożenie się taxi  (52 AED/ os.)
  2. dojazd do lotniska – nasz lot był zaplanowany na 7:45, a metro ( którym moglibyśmy dojechać do portu) zaczynało jeździć dopiero ok 6:00 (20 AED/ os.)

RADA OD PODRÓŻNIKÓW DWÓCH:

Taksówka z naszego hotelu do lotniska kosztowała tak naprawdę 80 AED. Ale.. od czego ma się Facebooka 🙂 Planując wyjazd, “posiłkowaliśmy się” informacjami zawartymi na grupie “Polacy w Dubaju” – zdecydowanie musicie tam dołączyć, jeśli chcecie się naprawdę dobrze przygotować do wyjazdu- do grupy należy wiele osób mieszkających na stałe w Dubaju, a więc informacje są naprawdę z “pierwszej ręki”.  Dzięki tej grupie znaleźliśmy również parę z Wrocławia, która wracała do Polski tym samym samolotem, co my. W ten sposób rozbiliśmy nasze koszty na pół oraz poznaliśmy naprawdę super ludzi.:)

KOSZT TRANSPORTU: 135+35+57+20=
247 AED/ os.

ATRAKCJE:

  • przejazd kolejką Monorail do/z Palm Jumeirah = 30 AED/os.
  • rejs abrą =  1AED/os.
  • Burj Khalifa (124. piętro) = 140 AED/os.
  • Safari Desert = 75 AED/os.

KOSZT ATRAKCJI: 30+1+140+75=
246 AED/os.

JEDZENIE NA MIEŚCIE:

Śniadania przygotowywaliśmy sobie samodzielnie z produktów zakupionych w Carrefourze. Obiady i kolacje jedliśmy na mieście.  

KOSZT JEDZENIA NA MIEŚCIE:  505 AED/os.

KOSZT Carrefour: 188 AED/os.

DROBNE GRZESZKI

Skoro to wakacje, to i nie obyło się oczywiście od drobnych grzeszków jak lody z mleka wielbłąda za 35 AED, czy tutejszych daktyli w czekoladzie za 50 AED

KOSZTY NASZYCH DROBNYCH GRZESZKÓW : 72 AED/os.

PODSUMOWANIE -koszt całkowity/os.


785 zł – loty

908 zł – noclegi

38,80 zł – transport do/ z portu w Krakowie

łącznie: 1732 zł

247 AED – transport po Dubaju

246 AED – atrakcje

250 AED – jedzenie na mieście

96 AED  – zakupy spożywcze

72 AED – drobne grzeszki

łącznie: 911 AED = ok. 937 zł

PLANOWANY KOSZT WYJAZDU:

2700 zł/os.

RZECZYWISTY KOSZT WYJAZDU:

 1732zł + 937 zł = 2669 zł/os.

 

PODSUMOWANIE:

Tydzień w Dubaju kosztował nas niecałe 2700 zł. – Cel osiągnięty ! Czy to dużo czy mało?…  Gdyby nie wysoka cena za hotel, koszt byłyby zdecydowanie niższy. Tak, jak pisaliśmy wyżej, do wyboru macie również portal Airbnb, dzięki któremu wyjazd może kosztować dobre kilka stówek mniej.  Czy żałujemy wydanej kasy na hotel? Zdecydowanie nie! Hotel, w którym nocowaliśmy (Golden Tulip Media)  był na naprawdę wysokim poziomie i z uwagi, że jednak były to nasze „wakacje” zdecydowaliśmy się nie szukać jak najtańszych hosteli za wszelką cenę, jednak możemy z czystym sumieniem zapewnić Was, że tydzień w Dubaju może kosztować mniej niż 2700 zł 🙂

Jak podoba Wam się tego typu wpis? Dajcie znać, czy nasz wpis okazał się pomocny 🙂 Jeśli macie pytania, piszcie w komentarzach lub w mailach.

Karolina i Dawid

Jeśli ten wpis był dla Ciebie pomocny zafunduj nam kawkę, będzie nam miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

You may also like

5 komentarzy

.... 4 grudnia 2018 - 17:15

Kapitalna rozpiska i perfekcyjne zmieszczenie się w kosztach! ?

Reply
Agata 16 stycznia 2019 - 21:49

Spryciarze ?Plus za samodzielną organizację calego wyjazdu, a nie posiłkowanie się ofertą biura. Czekam na więcej podobnych wpisów i fotek. ?

Reply
Anika Kocot 17 kwietnia 2019 - 08:54

My się zdecydowaliśmy na przelot i hotel z Rainbow. Mieliśmy konkretny termin na wyjazd, bilety wychodziły ponad 1000 zł za osobę a ostatecznie koszt z biura za osobę to było 2200 zł (przelot, 4 gwiazdkowy hotel ze śniadaniem, transport na i z lotniska i ubezpieczenie) więc średnio był sens kombinować. Na miejscu też nie poszło bardzo dużo kasy, Głównie metro i indyjskie, pakistańskie restauracje. Da się ogarnąć Dubaj bez milionów 🙂 Zapraszam w wolnej chwili do mnie na bloga 🙂

Reply
Kasia 28 czerwca 2019 - 17:40

Karolina, bardzo ciekawy i pomocny artykuł! W przyszłym roku w lutym planuję prywatny wyjazd na wystawę branżową z kilkoma koleżankami. Wstępnie omawiałyśmy już ten plan w jednej z grup na FB. Na stronie skyscanner wyszukałam loty i zakwaterowanie. Po czym jedna z grupowiczek zwróciła nam uwagę, żebyśmy uważały, bo jak nam doliczą podatek, to już nie będzie tak tanio. sprawdziłam jeszcze raz na tej stronie, jest napisane, że cena zakwaterowania zawiera wszystkie podatki i opłaty, z wyjątkiem podatku miejscowego (pewnie chodzi o opłatę turystyczną). Czy podczas swojego pobytu spotkałaś się z czymś takim?

Reply
Dawid Świętochowski 28 czerwca 2019 - 21:18

Cześć, Kasiu!
My bookowalismy nocleg przez Booking i podatków nie mieliśmy wliczonych ( ale była informacja małym druczkiem, ile podatki kosztują)- musieliśmy je opłacić na miejscu. Na stronie musi być podana informacja o dodatkowych kosztach – jednak zazwyczaj jest to dobrze ukryte (np. Mała czcionka). W Twoim przypadku wszystko masz w cenie oprócz podatku klimatycznegO, który należy opłacić na miejscu (nie są to duże kwoty). Mam nadzieję,że pomogłam!?

Reply

Leave a Comment